instagram instagram
SYSTEMY AKUSTYCZNE

harmonia dżwięku

Na wstępie musimy rozróżnić dwie proste definicje czym jest akustyka, a hałas zewnętrzny. Jeżeli mamy problem z dźwiękiem który dostaje się do naszego mieszkania, domu, biura z zewnątrz np. głośny sąsiad czy dźwięk samochodów za oknem, nie mówimy wtedy o akustyce, tylko o błędach np. konstrukcji, ocieplenia lub źle wykonanych posadzkach czy oknach które przenoszą do naszego mieszkania hałas. Te przykłady nie są w zakresie akustyki wnętrz lecz prostymi błędami architektów lub złym zastosowaniem materiałów przez wykonawców.

Akustyka wnętrz i budowli obejmuje zagadnienia rozchodzenia się dźwięku w pomieszczeniach zamkniętych (jakości akustycznej sal koncertowych, teatrów, studiów radiowych czy telewizyjnych) oraz zagadnienia izolacji dźwiękowej przegród budowlanych (ścian, stropów). Pogłos jaki słyszymy będąc w pomieszczeniach czyli tak zwane echo – to odbicie fal dźwiękowych. Ich rozproszenie oraz pochłonięcie liczone jest w decybelach i hercach. Odczuwalne zmęczenie psychiczne może nastąpić w pomieszczeniach gdzie mamy nadmierną pogłosowość, przytłumienie dźwięku lub echo wielokrotne, które staje się męczące i uważane jest za błąd akustyczny. Chcemy przedstawić kilka wariantów na uzyskanie komfortu akustycznego, tzw. relaksu. Zależne jest to od miejsca, użytego materiału, mebli, ilości osób czy też pomieszczenia i jego zastosowania np. salon w domu, sala nagraniowa, kino domowe. Całkowita cisza przyda się w holach czy biurach natomiast w salach konferencyjnych chcemy słyszeć każdy najcichszy dźwięk.

Nie tylko ważne jest jaki system akustyki wykorzystamy lecz jak on ma wyglądać. Na tą chwilę mówimy tu już o setkach kolorów czy dekoracji do wyboru. Większość efektów będących w naszej ofercie możemy wykonać na systemach akustycznych potwierdzonych aprobatami i atestami.

tynk do nierównych i niskich pomieszczeń

StoSilent Compact

Tynk akustyczny do zakrzywionych powierzchni i niskich pomieszczeń. Łatwy i błyskawiczny system akustyczny wykonywany m.in. w budynkach sakralnych oraz zabytkach. Bardzo łatwy w aplikacji, wykorzystywany do dużych, jednorodnych, bezspoinowych powierzchni. Często wybierany do niskich obiektów ze względu na minimalną grubość.

SKŁADNIKI SYSTEMU STO SILENT COMPACT

1. Powłoka wstępna
2. Spoiwo
3. Powłoka pośrednia
4. Powłoka pośrednia
5. Powłoka pośrednia
6. Powłoka końcowa

bezpośredni kontakt ze ścianą, sufitem

StoSilent Direct

System akustyczny, który można stosować bezpośrednio na wielu różnych podłożach. System oparty na wełnie mineralnej i granulacie, montowany bezpośrednio do podłoża, nie wymaga dodatkowej podkonstrukcji wiec zajmuje znacznie mniej miejsca. W kilku warstwach kryją się dodatkowe funkcje, nie tylko pochłaniania dźwięku lecz możliwości dekorowania powierzchni. Możemy użyć różnorodne efekty dekoracyjne np. beton architektoniczny, trawertyn czy wiele innych kreatywnych powłok.

SKŁADNIKI SYSTEMU STOSILENT DIRECT

1. Klej montażowy
2. Klejenie styków płyt
3. Panel akustyczny
4. Powłoka pośrednia
5. Powłoka końcowa

podwieszane płyty akustyczne

StoSilent Distance

System podwieszanych płyt akustycznych dzięki któremu możliwe do wykonania są duże systemy ścienne lub sufitowe w powierzchni płaskiej i łukowej nawet do 200 mkw. Płyta wykonana jest na bazie granulatu ze szkła porowatego o bardzo dużej absorpcji nawet do 80%. Dodatkowym atutem płyty jest jej niewielki ciężar.

SKŁADNIKI SYSTEMU STOSILENT DISTANCE

1. Podkonstrukcja wykonana z metalowych profili
2. Dźwiękochłonny panel akustyczny
3. Samoprzylepna taśma StoSilent Profile Tape
4. Dźwiękoprzepuszczalna powłoka pośrednia StoSilent Top Basic
5. Powłoka końcowa StoSilent Top Finish

elastyczne elementy sufitowe i ścienne

StoSilent Modular

System do tworzenia własnych brył, kształtów, kolorów może być zastosowany jako cześć projektu architektonicznego. Wykonany z połączenia trzech materiałów granulatu szklanego, włókna pet oraz włókna poliestrowego. Elementy podwieszone są na linkach stalowych wiec mamy łatwy i szybki sposób kontroli oraz regulacji. Stosowany najcześciej do budynków z systemem chłodzenia betonem.

SKŁADNIKI SYSTEMU STOSILENT MODULAR

1. Płyta nośna
2. Konstrukcja nośna
3. Pianka z żywicy melaminowej
4. Powłoka pośrednia StoSilent Top Basic
5. Powłoka końcowa StoSilent Top Finish